גלית יניב

מגשרת ומאמנת אישית

מיקום הקליניקה: דרך לב השרון 29, צורן

וואצפ

טלפון

Waze

FaceBook

יצירת קשר

מה חשוב שתדעו עליי?

שמי גלית יניב, בת 50, תושבת צורן, נשואה ואמא לשלושה ילדים מקסימים. סיימתי זה מכבר קריירה עשירה, מספקת ומאתגרת של כ-25 שנה בתחום הביטחוני, מתוכן 16 שנה כמנהלת. כיום אני מגשרת מוסמכת, עם התמחות בגישור משפחה וגירושין.

בנוסף, אני מאמנת אישית מזה שנים, כרגע נמצאת בעיצומו של קורס NLP בשיטת הגשטאלט. אני מוצאת, שתחום האימון ותחום הגישור נושקים זה לזה ומאפשרים לי להרחיב את ארגז הכלים שלי, הן כמגשרת והן כמאמנת.

גישור גירושין על קצה המזלג:

גישור גירושין רלבנטי לזוגות שהחליטו להתגרש ומאפשר לכל צד בתקופה משברית זו לייצר סדר ובהירות במגוון צרכיו, להבין מה חשוב לו באמת, למה הוא זקוק, ולחוות את עצמו כמי שמסוגל לקחת אחריות על ניהול הקונפליקט ולהוביל לפתרון. ממקום מועצם זה, מתאפשרת לכל צד גם ההכרה בצרכים של הצד השני.

 

בעיניי, מטרתו המרכזית של הגישור הינה לחולל טרנספורמציה מיטבית ממערכת היחסים הזוגית למערכת יחסים מסוג חדש – של הורות משותפת. משכך, הגישור שם בקדמת הבמה את צרכי הילדים ומזכיר לצדדים שזהו הפוקוס, ושלטובת בריאותם הנפשית של הילדים נדרש שיתוף פעולה ושיח מכבד, אמנם כבני זוג לשעבר, אבל עדיין הוריהם של הילדים.

 

תהליך הגישור עוסק ב-3 נושאי ליבה: ההורות המשותפת, כלכלת הילדים וחלוקת הרכוש. כמובן שמדובר בתהליך אישי ומותאם, כך שניתן לעסוק בכל נושא שרלבנטי לבני הזוג. באמצעות הגישור ניתן לחסוך את ההגעה לניהול הליך מייגע בבתי משפט: החיסכון הוא גם בזמן, גם בכסף ובעיקר בעוגמת הנפש. בסופו של תהליך הגישור ייחתם הסכם שיקבל תוקף של  פס״ד.

וקצת על הכובע השני, האימון אישי:

החיים מזמנים לנו אתגרים לא פשוטים, רבים מהם רגשיים, בין אם ביננו לבין עצמנו ובין אם קשורים למערכות יחסים.

יכול להיות שיש עניינים פתוחים מן העבר שעדיין צורכים מאתנו אנרגיה, אפילו ברמה לא מודעת ומפריעים לנו לממש את עצמנו בהווה. יכול להיות שיש לנו מטרות עתידיות שאנו יודעים שכפי שאנחנו כעת יקשה עלינו לממש אותן.

באמצעות חידוד המודעות לרגע הזה והגדלת הקשב של האדם למה שקורה כרגע, אסייע למתאמן להביא את עצמו לזמן הווה, למפגש בתוכו בין הנושא שלו לחוויה שלו את הנושא כרגע. אברר עם האדם את הנושא המהותי עמו הגיע לפגישה הנוכחית, היכן תשומת הלב שלו נמצאת ואסייע לו להעמיק את החיבור שלו עם עצמו – בהקשר של הנושא ושל מערכת היחסים בינו לבינו ובינו לבין הסביבה. נאתר את החלק של התבנית שלו עליה נעבוד כדי לייצר שינוי. נשתמש במגוון טכניקות, בין השאר מעולמות ה-NLP והגשטאלט שתוביל את האדם להתחבר לכוחות המאזנים והיודעים שבתוכו. והכל – מתוך אווירה של הקשבה עמוקה, קבלה, ואמון מלא שהתשובות שוכנות בפנימיות של האדם.

דוגמא לנושאים שניתן להביא לקליניקה:

קבלה ואמונה עצמית, הגשמת מטרות, שינוי קריירה, דחיינות, זוגיות, מערכות יחסים עם הורים/ילדים, נושאים הנוגעים לבני נוער ומתבגרים – בין אם יגיעו בעצמם ובין אם ההורים, איזון בית-עבודה ועוד ועוד…